Wizyta u ortopedy

Wizyta u ortopedy

W całym swoim życiu człowiek odwiedza wielu różnego rodzaju specjalistów. De facto każda niewielka niedyspozycja wymaga konsultacji innego fachowca. I tak ze zwyczajnym katarem odwiedzimy lekarza rodzinnego, bolące nerki przebada urolog, leki na łzawiące oczy przepisze okulista, natomiast z każdym bólem kości, lub stawów udamy się do ortopedy.

Ortopedia to dział medycyny, który zajmuje się szkieletem i ogólnie pojętymi narządami ruchu. Zaliczają się tutaj również wiązadła, stawy, czy również mięśnie. Z tego powodu do ortopedy warto się udać z każdym poważniejszym bólem tych części ciała. W trakcie rutynowego badania specjalista zdiagnozuje bez kłopotu, co nam dolega i doradzi skuteczną kurację. W ortopedii rzadko przepisuje się lekarstwa, chyba że są to leki przeciwbólowe. O wiele częściej przepisywane są zabiegi rehabilitacyjne.

W momencie kiedy już będziemy zmuszeni skorzystać z usług rehabilitantów mamy dwie opcje. Publiczną opiekę zdrowotne lub prywatne zakłady rehabilitacyjne. Cechą charakterystyczną pierwszego wyjścia jest długi czas oczekiwania na zabiegi, może to być nawet kilka tygodni. Jest to zwłaszcza problematyczne, w momencie gdy mamy uraz, który wymaga natychmiastowej rehabilitacji, bo w innym przypadku możemy mieć kłopot z poruszaniem się. Innym sposobem jest skorzystanie z usług prywatnych zakładów, gdzie zostaniemy przyjęci prawie od razu. Należy jednak w takim przypadku brać pod uwagę duże koszty każdego zabiegu.