Soczewki a choroby oczu

Soczewki a choroby oczu

Przyjęło się mówić o tym iż soczewki (acuvue.pl) kontaktowe są wygodne jednak niebezpieczne dla naszego wzroku. Zanim jednak powiemy w stronę soczewek stanowcze nie, powinniśmy sprawdzić czy te informacje faktycznie są uzasadnione.

Może się okazać, że nasze…

Może się okazać, że nasze błędne myślenie pozbawi nas komfortu jaki możemy zapewnić sobie wymieniając okulary na soczewki kontaktowe. Spoglądając na statystyki widzimy, że częstym problemem są infekcje oczu u osób noszących soczewki a nie okulary. Czy z tego wyraźnie wynika, że szkła kontaktowe szkodzą. Niekoniecznie. Skąd zatem tak częste infekcje oczu u osób noszących soczewki. Pojawienie się zmian chorobowych oraz zapalenie oczu jest wynikiem złej higieny, lub całkowitego jej braku.

Aby soczewki kontaktowe mogły zapewnić nam…

Aby soczewki kontaktowe mogły zapewnić nam wygodę i komfort a nie zbędne dolegliwości czy nawet różnego rodzaju choroby oczu, powinniśmy zadbać o odpowiednią ich pielęgnację. Przede wszystkim powinniśmy codziennie czyścić soczewki i przechowywać je w miejscu suchym i nie narażonym na wysokie temperatury. Do czyszczenia soczewek używamy tylko i wyłącznie specjalistycznego płynu, który możemy zakupić w salonie optycznym.

Jeśli mamy wątpliwości co do tego jak przechowywać czy czyścić soczewki powinniśmy porozmawiać o tym ze specjalistą. Pomoże nam dobrać także odpowiedni płyn do ich czyszczenia, który nie będzie miał szkodliwego wpływu na soczewkę. Jeśli jesteśmy osobami odpowiedzialnymi i dbającymi o higienę, nie będziemy mieli żadnego problemu związanego z korzystaniem z soczewek kontaktowych.