Spożycie i produkcja kawy na świecie

Spożycie i produkcja kawy na świecie

Od 2011 roku największym producentem kawy jest Brazylia, następne w kolejności są: Wietnam, Indonezja, Kolumbia. Poniżej przedstawiamy listę 14 największych producentów kawy na świecie.

producenci kawy

Czego nie potrafi zielona kawa?

Niektórzy sportowcy stosują tabletki z kofeiny, aby zwięszyć poziom energii oraz poprawić swoje wyniki w sporcie. Wiele osób, które chcą schudnąć stosuje tabletki z ekstratem z zielonej kawy.  Warto wiedzieć, że regularne spożywanie zielonej kawy  poprawia koloryt skóry. Nabiera ona zdrowej orzechowego odcienia, a także dużo ładniej się opala.

Przedstawiamy 18 krajów o najwyższej konsumpcji kawy w 2008 roku. Światowa konsumpcja wzrosła o 7 358 897 ton, spadło jednak spożycie  w przeliczeniu na jedną osobę o około 1,3 kg.

Spożycie kawy na świecie

Kawa jest najpopularniejszym napojem w Niemczech. Statystyczny Niemiec spożywa ok. 4,86 kg rocznie, czyli wypija dziennie około 2 filiżanki.

Zielona kawa w Stanach Zjednoczonych

Zielona kawa to najnowszy trend wśród Amerykanów. Można ją także pić w filiżance lub stosować w postaci kapsułek zawierających stężony ekstrakt z niepalonych ziaren kawy. Co ciekawe w tej formie pozwala naturalnie pozbyć się nadwagi i ustabilizować ciśnienie krwi.

Do najważniejszych korzyści płynących ze stosowania zielonej kawy zaliczamy: zmniejszenie masy ciała, właściwości przeciwstarzeniowe oraz prozdrowotne działanie na organizm.

Jak smakuje zielona kawa?

Smak zielonej kawy jest całkowicie odmienny od znanej nam czarnej kawy. Jest zdecydowanie bardziej kwaskowy i brakuje mu specyficznego aromatu.  Z tego względu coraz więcej osób sięga po tabletki z ekstraktem zielonej kawy. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie tabletek Green Coffee wytwarzanych przez różnych producentów, aby ułatwić wybór suplementu najbardziej dopasowanego do naszych potrzeb.