Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest zabiegiem upiększającym i korygującym niedoskonałości twarzy. Pozwala poprawić kształt ust, brwi oczu. Jest to rodzaj trwałego makijażu wykonywanego metodą podobną, do tej jaką wykonuje się tatuaż. Makijaż permanentny pozwala nam na bardzo długo zapomnieć o codziennym makijażu.

Makijaż ten jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym (zależnie od miejsca maść znieczulająca lub znieczulenie dentystyczne). Polega na wprowadzeniu barwnika płytko (0.6 mm-1,2 mm) w naskórek za pomocą specjalnego urządzenia i końcówki zakończonej igłą. Barwniki używane przy tego rodzaju zabiegu są bezpieczne, nietoksyczne i nie powodują podrażnień skóry ani alergii. Nakładanie trwałego makijażu trwa od 30 minut do 2 godzin.

Po zabiegu pigment jest ciemniejszy, ale po kilku dniach blednie o 40-50% zabieg więc należy powtórzyć (jest wliczany w cenę makijażu). Jego trwałość wynosi 3- 5 lat. W przypadku makijażu ust jest on z pewnością mniej trwały ze względu na to, że nieustanne je oblizujemy, przygryzamy, jemy. Poza tym skóra na ustach często się wysusza i złuszcza wraz z barwnikiem.

Oczywiście trwałość zależy od typu skóry, układu odpornościowego osoby poddanej zabiegowi oraz czynników przyspieszających proces odnowy komórek.

Zabiegiem tym można poprawić linię ust oraz wypełnić je trwałym kolorem, oprawę oka, a nawet nadać nowy kształt brwiom. Stosuje się go również w przypadku utraty owłosienia na twarzy będącej skutkiem chemioterapii. Szczególnie jest polecany osobom, nie mającym czasu na codzienny makijaż, noszącym okulary i szkła kontaktowe, starszym (mających problem ze zrobieniem odpowiedniego makijażu), paniom o słabym, niewyraźnym konturze ust i oczu, sportowcom (nie mającym czasu na codzienny makijaż).

Zabiegu tego nie mogą stosować kobiety w ciąży, osoby z cukrzycą, łuszczycą, biorące sterydy oraz cierpiące na nowotwory.

Niezwykle ważna jest także pielęgnacja skóry po wykonaniu tego zabiegu.

- Nie wolno moczyć twarzy po zabiegu, aż do momentu zagojenia.

- Nie wolno zdrapywać strupków powstających podczas gojenia.

- Stosowanie utrwalacza(po zabiegu wykonanym na ustach) oraz odpowiednich kosmetyków i leków poleconych przez kosmetyczkę.

- Należy unikać słońca i kąpieli na basenach (bakterie i chlor w wodzie)